Menu

 

2018/2019

SUKCES SZKOLNEGO KLUBU WOLONATRAIATU

21 maja 2019 roku nasi wolontariusze uczestniczyli w XXVI Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „ Ośmiu Wspaniałych”. Celem samego „konkursu” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Miło jest nam poinformować, że praca, zaangażowanie i czas wolontariuszy działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu na Bajkowej został doceniony przez jury. Otrzymali oni nagrodę za swoją działalność w kategorii  klasa 4 – 8 szkoły podstawowej w kategorii „Ósemeczki – Grupy”. Nagrodę odebrała reprezentacja w silnym składzie: Natalii Laskowskiej, Oli Łęczyckiej, Krzysztofa Pietrzaka, Amelii Jastrzębskiej, Bartosza Grzeszczaka, Oli Jareckiej, Damiana Wścieklickiego oraz Kacpra Wojtasiewicza.

Ten ogromny sukces to wynik pracy naszych uczniów-wolontariuszy i architekta tych działań- Pani Anny Nowak-Łoś.

Sukces Wolontariuszy z SP 204

Powrót

WAŻNE!!! zebranie wolontariuszy z klas 8 i 3 gimnazjum

W poniedziałek 13 maja po 4 lekcji (sala 17)zapraszamy wolontariuszy klas 8 i 3 gimnazjum na zebranie wolontariatu.  Zebranie dotyczy rozliczeń kart ewidencji.  Proszę przynieść uzupełnione karty.  Uczniowie, którzy posiadają zaświadczenie o pracy w wolontariacie poza szkołą również w poniedziałek dostarczają nam KOPIE dokumentów, na podstawie których będziemy mogły określić, ile punktów w szkolnej skali możemy Wam przyznać.

Zapraszamy!

 

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza.

 

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY Z PANIĄ ANNĄ OJER

Powrót

Kiermasz ciast na rzecz Rodziny, która ucierpiała w pożarze

Powrót

Wolontariusze dla Hamleta

Przed rozpoczęciem ferii zimowych (25.01)  nasi wolontariusze, z własnej inicjatywy, zorganizowali kiermasz słodkości. Zebrana kwota w wysokości 540 zł zasiliła Fundację „Złap dom”, która zajmuje się poszukiwaniem miejsc dla czworonożnych przyjaciół. Pieniądze z kiermaszu zostały przeznaczone m.in. na leczenie Hamleta, który został znaleziony w sylwestrową noc w Warszawie. Jego ciężki stan wymagał przeprowadzenia kilku kosztownych operacji.

Inicjatywa nie dobiegłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie uczniów z klasy 7a:

Oli Wałachowskiej, Zuzi Trojan, Julii Kawińskiej oraz Kacpra Wojtasiewicza.

Dziękujemy wolontariuszom i wam uczniowie za zakup łakoci J

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

Anna Nowak- Łoś

Magdalena Abramowicz

Anna Błaszczyk

FINAŁ AKCJI MIŚ

Powrót

Kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza zakończona

7 grudnia 2018 r. zakończyła się Słodziakowa Akcja, której celem była zbiórka naklejek wymienianych na pluszaki. Odzew uczniów przeszedł nasze oczekiwania. Zebrane naklejki, w liczbie 3240, pozwoliły na wymianę 54 maskotek. Trafią one do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Dziękujemy klasom, które na wszystkich poziomach, zaangażowały się w pomoc: najmłodszym I-III, tym starszym ( 4B, 4C, 4E, 4F, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7C, 8C) oraz gimnazjalistom (3C GM, 3E GM). Słowa podziękowań kierujemy również do nauczycieli, wychowawców i rodziców. Każda pojedyncza naklejka była dowodem bezinteresownej pomocy i chęci pomocy. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach, Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza: Anna Nowak-Łoś Magdalena Abramowicz Anna Błaszczyk

Powrót

Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczyna Akcję Miś.

O szczegółach można poczytać na stronie Stowarzyszenia https://akcjamis.org/

Chcemy przygotować prezenty dla podopiecznych Stowarzyszenia Akcja Miś. Szkoła na Bajkowej bierze udział w tej akcji trzeci raz. Pod koniec listopada pojawią się konkrety, czyli listy marzeń dzieciaków. Zapraszamy do udziału w akcji wychowawców wraz z klasami. Liczymy na Was. Paczkę oczywiście można przygotować również indywidualnie. W razie pytań proszę pisać do opiekunek wolontariatu.

Pozdrawiamy

Anna Błaszczyk i Anna Nowak-Łoś- opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Guzikowa akcja

W ubiegły piątek (19.X) zakończona została „Guzikowa Akcja” prowadzona przez Szkolny Klub Wolontariusza. Dziękujemy uczniom klas, którzy aktywnie zaangażowali się w zbiórkę: klasy 1-3, 4A, 4D, 4F oraz 5B. Największą ilość zebrali ex aequo uczniowie klasy 4F oraz 5B.  Na szczególne podziękowania zasługują: Aleksander Łukasiewicz (5B), Mateusz Chorąży (5B) oraz Patrycja Wielgołaska (III A) oraz wszyscy  anonimowi darczyńcy, którzy nie podpisali dostarczonych guzików.

Guziki zostaną wykorzystane w kreatywny sposób przez seniorów mieszkających w ośrodku w Radości.  Nasi uczniowie zadbali również o nici.

Uczniowie klas biorących udział w akcji zostaną nagrodzeni słodką niespodzianką.

Dziękujemy za odzew i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych działaniach.

-Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

W październiku wolontariuszki z klasy 3B (Natalia Laskowska i Ola Łęczycka) i 8e (Zosia Kraus) przeprowadziły zbiórkę artykułów dla Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Udało się zebrać 40 opakowań chusteczek nawilżanych, 151 sztuk baterii do zabawek oraz 13 balsamów do ciała. W piątek 20 października wszystkie dary trafiły do Ośrodka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do Adriana Rawdanisa, który wydrukował plakaty informujące o akcji. Anna Nowak-Łoś

Powrót

Bieg z Radością

W ubiegłą niedzielę,14 października 2018 r., dwudziestu ośmiu wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Błaszczyk wzięło czynny udział w pierwszej edycji Biegu z Radością. Przydzieleni do różnych zespołów zadaniowych przez trzy dni pomagali w organizacji wydarzenia. Do ich zadań należało m.in. rejestracja uczestników biegu, udzielanie informacji czy obsługa tzw. punktu odżywiania, gdzie podawali biegaczom wodę oraz izotonik. Celem samego biegu była promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz wsparcie inicjatyw ekologicznych. Za ofiarowany czas i zaangażowanie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach Szkolnego Klubu Wolontariatu. Anna Błaszczyk

Powrót

ZBIÓRKA DLA AMANDY

Wolontariusze z klasy 7 a (Weronika, Małgorzata, Kacper  i Paulina) zainicjowali i przeprowadzili w szkole akcję  

Dla Amandy. Uczniowie postanowili wesprzeć Amandę w walce z nowotworem. W wynku akcji zebrano 1810 zł.

TA AKCJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ SUKCESEM. PIENIĄDZE NIEBAWEM TRAFIĄ NA KONTO RODZINY AMANDY I POMOGĄ JEJ W WALCE O ŻYCIE I ZDROWIE.

Bierzmy przykład z tych wolontariuszyJ

Kolejne akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza w toku

Drodzy Uczniowie,

Szkolny Klub Wolontariatu dołącza do akcji grupy SOS- Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD.

Do końca listopada zbieramy naklejki ze sklepu Biedronka. Za naklejki otrzymamy maskotki, które przekażemy dzieciom z CZD.

Dla uczniów klas 4-6 ogłaszamy KONKURS!!!!

Na klasę, która zbierze najwięcej naklejek czeka nagroda. Pytajcie o szczegóły panią Annę Błaszczak:-)

Do dzieła:-)

z pozdrowieniem- opiekunki wolontariatu:-) 

Drodzy Uczniowie,

ogłaszamy kolejną akcję Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Do 5 października zbieramy kolorowe guziki, które przekażemy do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Radości. Guziki zostaną wykorzystane przez podopiecznych na zajęciach plastycznych.

Klasy 4-6- dla Was kolejny KONKURS!!!!!Klasa, która uzbiera więcej guzików otrzyma słodką niespodziankę.

Działamy!!!

:-)

WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ MAZOWIECKIEJ FUNDACJI RODZIN ZASTĘPCZYCH

W sobotę, 8 września, kilkunastu wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunką, Anną Nowak-Łoś, wzięło udział w Pikniku Rodzinnym Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych, który odbył się w podwarszawskich Bramkach. Uczniowie upiekli na tę okazję ciasta, a w czasie pikniku organizowali gry i zabawy dla podopiecznych Fundacji. Było malowanie twarzy, naklejanie tatuaży i robienie baniek mydlanych. Poza tym wolontariusze pomagali w przygotowaniu poczęstunku, a po zakończeniu, w sprzątaniu. Nasi wolontariusze wsparli w te sposób Fundację już po raz trzeci i z całą pewnością nie ostatni

Powrót

Wyszukiwanie

Egzamin ósmoklasisy

Biuletyn szkolny

Budżet obywatelski

Karta ucznia

Skrzynka zaufania

Szkolny newspaper

POLinfo.pl

Kreatywna Fizyka i Technika

 

 

OBWODY SZKÓŁ

SZKOŁA W ZMIANIE

Współpracujemy z

WARS i SAWA

Destination Imagination

LEKKI PLECAK

DOBRY START

Licznik

Liczba wyświetleń:
6355048