2017/2018

BAL KARNAWAŁOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH

Wolontariuszki z klas 3b (Ola, Zosia, Michalina, Martyna i Ola) i 3c gimnazjum (Julia i Oliwia)  podjęły się w tym roku pomocy Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych w organizacji balu karnawałowego.

Dziewczęta zorganizowały kiermasz ciast dla uczniów, a za zarobine pieniądze przygotowały upominki dla 108 dzieci.

W czwartek 8 lutego wraz z zaprzyjaźnionymi harcerzami z Patrolu Starszoharcerskiego „Widnokrąg” 69 Drużyny Harcerskiej „Ventus”, panią Agnieszką Głowacką i jej mężem oraz opiekunką wolontariatu, Anną Nowak-Łoś, spakowały wszystkie paczki. Było śmiesznie i pracowicie, pakowanie przeciągnęło się do wieczora, ale satysfakcja z dobrze wykonanego zadania była rekompensatą za wszystkie trudy.

10 lutego wolontariuszki wzięły udział w Balu Karnawałowym Rodzin Zastępczych. Upiekły na tę okazję pyszne ciasta, zrobiły piękny plakat, a przede wszystkim pomogły w organizacji balu i  opiece nad dziećmi. Asystując Mikołajowi wręczały też przygotowane przez siebie prezenty. Na koniec pomogły uprzątnąć salę.

Wszystko to w ramach projektu gimnazjalnego, ale przede wszystkim z potrzeby serca, bo każdy wolontariusz wie, że warto pomagać.

Powrót

Lista prezentów

Powrót

SPRAWOZDANIE Z AKCJI MIŚ

Powrót

Powrót

WOLONTARIUSZE Z KLASY 6A NIEDAWNO ZAKOŃCZYLI AKCJĘ ZBIÓRKI DARÓW DLA SCHRONISKA ,,AZYL POD PSIM ANIOŁEM,, W FALENICY 

- AKCJA TRWAŁA OD 10.10.17r. -20.10.17.r. 

-ZEBRALIŚMY PONAD 250 ARTYKUŁÓW DLA ZWIERZĄT 

-w czasie trwania akcji co dwa dni przypominaliśmy o zbiórce 

-W SOBOTĘ (21.10.17.r) RZECZY ZOSTAŁY ZAWIEZIONE DO SCHRONISKA 

W akcji brali udział: Kacper Wojtasiewicz, Natalia Suwińska, Weronika Wieczorek, Małgorzata Bochenek, Paulina Sylla, Maria Jęczmieniowska

Powrót

Powrót

Wolontariusze z klasy 6A  przeprowadzili w październiku w szkole zbiórkę artykułów i karmy dla zwierząt. Uczniowie bardzo chętnie przynosili koce, smycze, karmę i inne artykuły potrzebne w schronisku. Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane do Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy. Planujemy kolejną zbiórkę, tym razem dla schroniska w Celestynowie.

Powrót

p. Anna Nowak-Łoś

Powrót

 KIERMASZ PRAC UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 204

W SALI KONCERTOWEJ POLSKIEGO RADIA.

21 października, dzięki uprzejmości pani Katarzyny Stoparczyk, wolontariusze naszej szkoły mogli zorganizować po raz kolejny kiermasz prac uczniów w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Kiermasz towarzyszył jesiennemu Piegowatemu Koncertowi, który przyciąga tłumy widzów- dorosłych i tych najważniejszych- najmłodszych. 

Zbieraliśmy fundusze na rzecz grupy „SOS- Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”, którą pragniemy wspierać tak, jak w ubiegłym roku. Dziękujemy inicjatorce akcji, pani Annie Ojer, za wzór i nieustającą inspirację.

Kiermasz należy zaliczyć do udanych. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na Piegowaty Koncert pani Kasi Stoparczyk, która bardzo wspiera nasze inicjatywy. Dziękujemy też za wspaniałe zareklamowanie naszego stoiska ze sceny. 

Wdzięczni jesteśmy uczniom naszej szkoły za przekazane prace. Wszystkie były piękne- niewiele zostało- liczymy na kolejne.

Kiermasz zorganizowały i poprowadziły uczennice klas 2c i 2e gimnazjum: Aleksandra Jarecka, Zosia Fedorowicz, Gabrysia Nurczyk, Marta Kowalska, Julia Pogonowicz, Amelka Jastrzębska pod opieką Anny Nowak- Łoś. Wielkie podziękowania dla Mamy Zosi za nieocenioną pomoc.

Powrót

 KIERMASZ CIAST

18 października wolontariuszki klasy 3B gimnazjum (Julia Wojsa, Ania Ziubińska, Zosia Szwałek i Marsia Żebrowska)  zoragnizowały kiermasz ciast przed zebraniem dla rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli w organizacji kiermaszu i przynieśli pyszne ciasta. Wypieki wszystkim bardzo smakowały i dlatego też rozeszły się w błyskawicznym tempie, przynosząc 830 zł zysku. Za zebrane środki niebawem zakupimy koce i i artykuły higieniczne dla „SOS- Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”.

 SPOTKANIE Z REPORTERAMI MAGAZYNU EKSPRESU REPORTERÓW I ROZMOWA

O „SOS- MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD”

 

        22 września odwiedziła nas ekipa telewizyjna Magazynu Ekspresu Reporterów, aby porozmawiać o zaangażowaniu Szkolnego Klubu Wolontariusza w pomoc dla „SOS - Mieszkańcy Wawra Rodzicom  z CZD”.

    Wolontariuszki, Zosia Szwałek i Wiktoria Chmielewska z klasy 3 GB, opowiedziały o tym, jak zaczęły się nasze akcje na rzecz SOS. Wspominały pierwsze spotkanie z panią Anna Ojer, pierwszy kiermasz ciast i radosć z sukcesu, który zaowocował zakupem 10 łóżek.

Miło było wrócić pamięcią do wydarzeń z ubiegłego roku, gdy dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ale i całej szkolnej społeczności udało się zorganizować kolejne kiermasze ciast i zakupić dla „SOS” zestawy pościeli, czajniki elektryczne, mikrofalowkę oraz zebrać artykuły higieniczne.

      Wspomnienia ubiegłorocznych sukcesów zmotywowały nas do planowania działań Szkolnego Klubu Wolontariusza z jeszcze większym rozmachem

Zamierzamy nadal wspierać tę wspaniłą inicjatywę, jaką jest „SOS”. Nie zapomnimy też o innych zaprzyjaźnionych instytucjach.

Na pewno podzielimy się naszymi pomysłami- tymi już zrealizowanymi, i tymi planowanymi

Powrót

OBWODY SZKÓŁ

1% na rzecz RR

SZKOŁA W ZMIANIE

 

STOP CYBERPRZEMOCY

 

 

 

 

Wyszukiwanie

 

Budżet partycypacyjny

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
5035106