Menu

 

 

Wycieczka na plan filmowy

Uczniowie klasy 6e wybrali się na wycieczkę do Falenicy. Tam znajdują się hale zdjęciowe z dekoracjami do seriali: "Na dobre i na złe" oraz "M Jak Miłość".

Zwiedzaliśmy szpital w Leśnej Górze, który jest przerobionym budynkiem pofabrycznym. Znajdują się w nim prawdziwe sprzęty medyczne wykorzystywane w czasie zdjęć.

Mogliśmy obserwować pracę ekipy w czasie realizacji zdjęć filmowych. Widzieliśmy nagrania przez monitory oraz na żywo. Z zaciekawieniem patrzyliśmy również na pracę kamer. W scenie występowali aktorzy i statyści. 

Po wizycie w szpitalu zrobiliśmy zdjęcie z panią Emilią Komarnicką, która w serialu gra rolę lekarki - Agaty Woźnickiej.

Następnie obejrzeliśmy scenografię do serialu "M jak miłość": mieszkanie Marcina i bar "Bistro za Rogiem" oraz przychodnię z serialu "Recepta na miłość". Dla wielu osób zaskakujące były olbrzymie fotografie imitujące widoki za oknem.

W filmowych dekoracjach wiele elementów jest sztucznych. Ściany są wykonane z płyt wiórowych, a krany nie są podłączone do instalacji wodnych.

W trakcie wycieczki odbyło się spotkanie z panią Anną Adamaszek - Druzd, scenografem filmowym. Pani Anna opowiadała nam o zawodach filmowych, takich jak: scenograf, scenarzysta, kostiumograf czy charakteryzator.

Było to interesujące doświadczenie, ponieważ rzadko możemy odwiedzać plan filmowy i oglądać kulisy pracy filmowców.

Weronika Druzd - uczennica klasy 6 e

OBWODY SZKÓŁ

Rozkład dzwonków

Niepodległa - MEN

1% na rzecz RR

SZKOŁA W ZMIANIE

Piękno naszej Ojczyzny

 

 

 

 

 

Wyszukiwanie

 

Budżet partycypacyjny

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
5189496