ŚWIETLICA SZKOLNA 2017/2018

Święta tuż, tuż  a my w świetlicy cały grudzień przygotowaliśmy się do tych uroczystości. Dzieci rozmawiały o zwyczajach świątecznych, wykonywały różne prace plastyczne. Nauczyciele wychowawcy zorganizowali konkursy na pocztówkę świąteczną, Anioła, Mikołaja. Jak co roku w świetlicy zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, dzieci zrobiły pierniczki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup nowych klocków.

W imieniu wszystkich pracowników dziękujemy wszystkim Rodzicom i Opiekunom dzieci za pomoc  i życzymy pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Jeżyk

Powrót

W świetlicy  nowy rok szkolny 2017/18. Zajęcia plastyczne rozpoczęte. Dzieci wykonały pracę wspomnienia z wakacji. Były rozmowy o wartości owoców i wykonanie ich z papieru kolorowego. Omówiliśmy jak co roku zasady zachowania w świetlicy.

Październik to miesiąc prac związanych z jesienią. Kolorowe liście z gliny, kolorowe drzewa z papieru kolorowego. Uczniowie wykonali , tez piękne kolorowe kalosze i parasolki .

Oczywiście  oprócz działań plastycznych dzieci uczestniczyły też w zajęciach sportowych i zabawach na dworze. Gry planszowe też mają swoich zwolenników.

Koniec października  to malowanie dyni i wykonywanie lampionów.  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci - w świetlicy nie można się nudzić.

Magdalena Jeżyk

Powrót

2016/2017

 

Maj w świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem przygotowań do Dnia Mamy.  Dzieci wykonywały laurki, ramki do zdjęć, słoiczki, malowały kamienie. Pani Monika wykonała z dziećmi mapę Polski z masy solnej.

Oczywiście bawiły się też klockami, oglądały filmy, spędzały czas  na dworze. W maju nastąpiło również posumowanie konkursu z okazji Dnia Ziemi.

Z okazji dnia dziecka wykonywały wachlarze, robiły gniotka z balonów, uczestniczyły w różnych grach i zabawach. Panie malowały dzieciom twarze. Było naprawdę miło.

Magdalena Jeżyk

Kwiecień w świetlicy upłynął pod znakiem przygotowań świątecznych. Zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny.

Uzbieraliśmy 412 zł i kupiliśmy nowe gry .

Dzieci wykonywały  prace plastyczne związane z przyjściem wiosny. Oczywiście bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach sportowych.

Magdalena Jeżyk

W świetlicy odbył się konkurs Palma Wielkanocna. W konkursie wzięło 10 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęły:

Marysia Kowalczyk kl. 3D

Zosia Tym kl. 3B

Paulina Święs kl. 3A

Te palmy wezmą udział  w konkursie na palmę wielkanocną w WCK Filia Anin.

Drugie miejsce zdobyli:

Julek Ciecieląg kl. 3E

Ola Zawadzka kl. 3B

Zosia Stankiewicz kl. 3B

Trzecie miejsce zdobyli:

Oliwka Brzezińska kl. 3B

 Dominika Dębowska kl. 1A

 Marta Borkowska 3E

Laura Ładyńska kl. 3E

Luty upłynął dzieciom w świetlicy  pod znakiem przygotowań do bezpiecznych ferii zimowych. Nie zapomnieliśmy też o Walentynkach - uczniowie zorganizowali pocztę walentynkową i wykonali serca dla bliskiej osoby. Marzec to miesiąc, w którym szukamy zwiastunów wiosny. Dzieci wykonują gazetkiz wiosenną dekoracją. Pamiętaliśmy również o Święcie Kobiet - dzieci wykonały wiele kwiatów.

W styczniu w świetlicy dużo się działo. Zaczął się karnawał, więc robiliśmy maski karnawałowe. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci wykonywały wazoniki i laurki. Również w styczniu powstały piękne zimowe krajobrazy oraz prace z karmikami dla ptaków. Odbyła się akacja dokarmiamy ptaki. Nastąpiło też podsumowanie kiermaszu świątecznego. Dzieci otrzymały nowe zabawki, klocki, puzzle, gry do zabawy. Tekst i zdjęcia Magdalena Jeżyk

Powrót

Grudzień w świetlicy minął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Robiliśmy różne ozdoby choinkowe, bombki, bałwanki, łańcuchy, dekoracje świąteczne. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się zdobienie pierników. Tekst i zdjęcia: Magdalena Jeżyk

Powrót

 

W listopadzie  dzieci w świetlicy oczywiście nie nudziły się.

Uczyliśmy się  pieśni patriotycznych, rysowaliśmy Ułanów, wykonywaliśmy flagi i mapy Polski

Obchodziliśmy też święto Pluszowego misia. Dzieci grały  w nowe gry, wykonywaliśmy duże plansze z rysunkami.

Magdalena Jeżyk

Miesiąc październik to polska złota jesień. Świetlica to docenia i wykonała piękne jesienne prace z różnych materiałów. Te jesienne drzewa, jeże z liści itp. będą przypominać nam ciepłe,  kolorowe, jesienne dni.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Jeżyk

Powrót

Dzieci w świetlicy nigdy się nie nudzą. Bawią się klockami, układają puzzle, wykonują ogromne plansze z rysunkami, grają z wychowawcami w różne gry planszowe, odrabiają lekcje i bawią się na dworze. Wykonują wiele prac plastycznych. 

Tekst i zdjęcia: Magdalena Jeżyk

Powrót

BEZPIECZNE FERIE

Zima w mieście 2018

SZKOŁA W ZMIANIE

 

STOP CYBERPRZEMOCY

 

 

 

 

Wyszukiwanie

 

Budżet partycypacyjny

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
4957482