Menu

 

 

Archipelag skarbów na Bajkowej

 

W ramach programu profilaktycznego dla młodzieży ”Archipelag skarbów” uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w dwudniowych warsztatach. Trenerzy prowadzący program zabrali uczniów na poszukiwanie skarbu jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja własnych marzeń i pasji.

Program zawierał ważne dla młodzieży informacje dotyczące negatywnych skutków nadużywania alkoholu, tytoniu, narkotyków, dopalaczy czy innych używek a także konsekwencji ryzykownych zachowań seksualnych.

Istotnym elementem szkolenia było uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia niesione przez media, gdzie młodość czy kobiecość często przedstawiane są jako towar.

Ważnym punktem zajęć był również trening asertywności, w którym uczestnicy mogli ćwiczyć umiejętność przeciwstawianią się negatywnej presji rówieśników.

Końcowym elementem programu był festiwal twórczości podsumowujący i umacniający treści całego programu. Młodzież angażując się w różne działania (przygotowanie wiersza, rysunku, piosenki) sama formułułowała przekaz profilaktyczny skierowany do rówieśników.

Pogram przeprowadzony był w sposób dynamiczny, w oparciu o udźwiękowione prezentacje multimedialne co pozwoliło na przekazanie głębokich treści profilaktycznych w lekkiej i barwnej, przystępnej dla uczniów  formie.

Warsztaty przeprowadzone były bardzo profesjonalnie. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniach i współpracowała z prowadzącymi.

 

  Elżbieta Lemiszewska – pedagog szkolny

Archipelag skarbów

Powrót

OBWODY SZKÓŁ

Rozkład dzwonków

Niepodległa - MEN

1% na rzecz RR

SZKOŁA W ZMIANIE

Piękno naszej Ojczyzny

 

 

 

 

 

Wyszukiwanie

 

Budżet partycypacyjny

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
5189489